Klasik Bale

T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak açilan Karçiçeği Bale ve Dans Kursu, Bale eğitimine 3-12 yasIndan itibaren öğrenci kabul etmektedir. 7 yas ve üstü için fiziksel uygunluğu incelendikten sonra, daha önce bale yapmis öğrenciler arasındaki seviyesi tespit edilerek teknik sınıflara yerlestirilir. Okullarımızın toplam eğitim süresi 4 yastan basladığı taktirde 11 yıl sürmektedir. 2 yıl hazırlık, 8 yıl teknik eğitim alan ögrencilerimiz 1 yıl mecburi olarak okullarımızda staj görerek M.E.B onaylı egıtmenlık diplomalarini almaya hak kazanırlar. Okulun eğitim kadrosu konservatuar mezunu ögretmenler ve çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kisilerden olusmaktadır. Deneyimli ögretmenlerin verdigi bale egitimi, üstün bir sanat zevki gelistirmenin dısında çocuğun sosyal ve fiziksel gelisimine de büyük katkida bulunmaktadir.
Bale ders saatleri Hazırlık haftada 1saat, Teknik sınıfa kadar haftada 2 gün 1’er saat yapılmaktadir. Haftaiçi ve haftasonu sınıflarımız bulunmaktadır.

PROGRAMIN AMACI

• Öğrencinin doğru bir bale egitimi almasinını sağlamak,
• Bale eğitimi ile ögrencilerin fiziksel ve ruhsal gelisimine katkıda bulunmak,
• Öğrencilerin sanatsal yeteneklerine yön vermek,
• İyi bir sanatsever olmalarına olanak tanımak,
• Ritm ve dans duygusunu kuvvetlendirmek.

Tüm ögrencilerimizin iyi bir temel eğitim alması en önemli hedeflerimiz arasındadır.Sağlam bir temel, baleyi meslek olarak seçecek çocuklarımızın ileride dansçı ve öğretmen olarak kariyer edinmelerini kolaylastıracak, baleyi hobi olarak seçen ögrencilerimizin ise bale sanatını sevmesini, iyi birer seyirci ve dinleyici olmalarını sağlayacaktır.
3.sınıftan itibaren egitimimiz haftada 3 saat olup,  2 saat Klasik Bale, 1 saat Jazz dans egitimi uygulanmaktadir.

M.E.B Onaylı Latin Dans Diploma Program

Karçiçeği bale ve dans okulu ÜLKEMİZDE LATİN AMERİKAN DANSLARI DİPLOMASI VERME YETKİLİSİ AZ SAYIDAKİ KURUMDAN BİRİSİDİR.

 

Program içeriği

Dünya toplum dansları ,

Standart klasik danslar,

Arjantin tango,

Latin Amerika dansları,

Dısco dans,

Latin pop dans,

Amerikan stil Latin dansları

Programın uygulanması

Mesleğin gerektirdiği formasyonu kazandıracak şekilde ve tekniğine uygun olarak verilen grup danslarının zamanlama ve figürleri, pist yürüyüşü, görgü kuralları, müzikli uyum çalışmaları, dansların nasıl yapılması gerektiği, koreografi çalışmaları, mesleki çalışma terimleri üzerinde durularak programımız uygulanacaktır.

Programın seviyesi

İki dönemde olmak üzere Başlangıç ve İleri seviyelerde eğitim verilmektedir.

DİPLOMA SINAVI

Program sonunda kursiyerlerimize M.E.B müfettişleri, yetkili hoca ve antrenörler eşliğinde yapılacak olan sınavdan sonra M.E.B onaylı diploma verilecektir. Sınavda başarısız olan kursiyerlerimiz bir sonraki sınava katılma hakkına sahip olabileceklerdir.

 

Program Süresi: Toplam süre 32 hafta

Haftada 5 saat : 32×5 = 160 saattir.

 

Programımız tüm yaş ve meslek gruplarına açıktır.

 

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.